Tel. +48 58 661 84 14 | +48 600 386 162 | +48 698 766 189

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna
i leczenie bruksizmu

Wybielanie zębów
Licówki porcelanowe i kompozytowe
Korony i mosty pełnoceramiczne,
cyrkonowe oraz na stopach metali

Bruksizm

Zobacz szczegółyUmów wizytę

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów poprzedza wizyta konsultacyjna, podczas której przeprowadzamy wywiad, sprawdzamy stan jamy ustnej. Zdrowe zęby i dziąsła to warunek konieczny do wybielania.

Metody wybielania:

 1. system wybielania domowego, stosowany przez pacjenta w domu, pod kontrolą lekarza; w zależności od stężenia preparatu, wybielanie może być nocne lub dzienne; pierwszym etapem jest pobranie wycisków w celu wykonania indywidulanych szyn do wybielania; pacjent otrzymuje żel do wybielania i instrukcję, czas kuracji od 7 do 14 dni,
 2. metoda gabinetowa – z zastosowaniem lampy Beyond, jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii wykorzystującej zimne światło, które aktywuje żel wybielający przyspieszając efekt wybielania; czas zabiegu 30-60 minut,
 3. wybielanie zębów martwych – preparat wybielający aplikowany jest do środka zęba w zależności od przebarwienia na 2-4 wizytach w kilkudniowych odstępach.

Po wybielaniu należy unikać pokarmów i płynów barwiących minimum 2 dni, nie stosować past z fluorem.

Próchnica jest chorobą zakaźną, wywołaną przez mikroorganizmy próchnicotwórcze. Charakteryzuje się demineralizacją, odwapnieniem tkanek zęba, proteolizą podłoża organicznego. Bakterie, znajdujące się w płytce nazębnej, przekształcają dostarczane w pożywieniu cukry w kwasy, które wypłukują minerały ze szkliwa.

Stosujemy:

 • fluoryzację – zabieg, w czasie którego w szkliwo, w plamy próchnicowe wcieramy preparaty fluorowe, powodujące remineralizację szkliwa,
 • mechaniczne opracowanie zęba – czyli usunięcie próchnicy i wypełnienie zęba specjalnymi materiałami; efekt leczenia uzyskujemy dzięki zastosowaniu materiałów światłoutwardzalnych renomowanych firm, które umożliwiają uzyskanie dużej szczelności wypełnienia.

Stomatologia zachowawcza zajmuje się również wypełnieniem zębów materiałami światłoutwardzalnymi objętych erozją szkliwa oraz zębiny, czyli ubytkiem tkanek, najczęściej w okolicy szyjki zęba, niepróchnicowego pochodzenia.

Licówki porcelanowe i kompozytowe

Licówki porcelanowe (ceramiczne) są to uzupełnienia pełnoceramiczne, odbudowujące licową powierzchnię zęba. Wykonywane są ze względów estetycznych, umożliwiają uzyskanie równych, o odpowiednim kolorze, naturalnej przezierności zębów. Są bardzo cienkie, delikatne (grubość od 0,4 mm), dlatego wymagają ustabilizowanych warunków zgryzowych.

WSKAZANIA:

 • zmiana koloru, kształtów zębów,
 • zęby z diastemą,
 • zęby starte.

Zęby z mocno zniszczoną tkanką zęba wymagają zaopatrzenia koroną.

Licówki kompozytowe są znacznie mniej trwałe od licówek ceramicznych. Jest to uzupełnienie zębów ze względów estetycznych. Polega na nałożeniu cienkiej warstwy kompozytu o najwyższych walorach estetycznych i trwałości na powierzchnię licową zęba.

Szczegółowe informacje o zabiegach. Cennik

Zabiegi z kwasem hialuronowym i mezoterapia

Zabiegi z kwasem hialuronowym (HA)

Jest naturalnym składnikiem naszego organizmu. Przyłącza ogromne ilości wody, jest w stanie związać od 1000 do 4000 razy więcej wody niż wynosi jego masa. Liczne łańcuchy HA przeplatają się i krzyżują wzajemnie tworząc w ten sposób roztwór o dużej elastyczności i lepkości, nadając skórze spójność i elastyczność. HA wraz z kolagenem i elastyną odpowiada za wygląd skóry. Iniekcje z HA stosuje się do wypełniania zmarszczek.

 

PRZECIWSKAZANIA I DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

Przeciwskazania do stosowania wypełniaczy (kwasu hialuronowego):

 1. ciąża, karmienie piersią,
 2. choroby o podłożu autoimmunologicznym,
 3. skłonność do powstawania blizn przerostowych i keloidów,
 4. stany zapalne skóry, opryszczka, trądzik,
 5. nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub składniki preparatu,
 6. planowana wzmożona aktywność pacjenta w ciągu najbliższych 72 godzin.

Wśród reakcji niepożądanych są: zaczerwienie, obrzęk, ból, świąd, zasinienie oraz tkliwość w miejscu podania wypełniacza. Te objawy, jako łagodne lub średnio nasilone, ustępują po kilku dniach od zabiegu.

U niektórych pacjentów mogą wystąpić grudki, utrzymujące się kilka miesięcy, sporadycznie obrzęk pod postacią zgrubienia, trwający kilka tygodni, reakcja alergiczna (obrzęk lub stwardnienie w obszarze podania wypełniacza). Wymienione działania mogą pojawić się po kilku dniach jak i tygodniach od zabiegu.

Bardzo rzadko może wystąpić przemieszczenie substancji wypełniającej. Obserwuje się utrwalenie stwardnień, szarawych przebarwień w miejscu podania wypełniacza, które mogą utrzymywać się kilka miesięcy, zwykle jednak ustępują z czasem. Sporadycznie, w miejscu podania wypełniaczy tworzą się ziarniaki, torbiele, strupy i martwica tkanek, które ustępują pozostawiając niewielkie blizny. Trwałość zabiegu utrzymuje się zależnie od rodzaju skóry, obszaru, techniki wykonywanego zabiegu, rodzaju zastosowanego preparatu – od 8 do 18 miesięcy.

Rodzaj skóry, tryb życia, aktywność mięśni, to czynniki, które mają bezpośredni wpływ na trwałość zabiegów. Dodatkowe zabiegi uzupełniające sprzyjają utrzymaniu się pożądanych efektów korekcji. Efekt zabiegu może nieznacznie odbiegać od zakresu określanego przed wykonaniem zabiegu, co wynika z okoliczności niemożliwych do przewidzenia przed rozpoczęciem zabiegu.

WSKAZANIA PO ZABIEGU

 1. Spożywać dużą ilość wody (1,5 l dziennie przez 72 godz.).
 2. Po zabiegu nie korzystać z basenu przez co najmniej 48 godz.
 3. Nie stosować, na skórę objętą zabiegiem, preparatów do makijażu, kremów leczniczych, maści.
 4. Unikać słońca, nie korzystać z solarium, sauny.
 5. Zdecydowanie unikać wysiłku fizycznego (co najmniej 48 godz. po zabiegu).
 6. Nie schładzać miejsc objętych zabiegiem.
 7. Jeśli nie zalecono inaczej, nie dotykać miejsc objętych zabiegiem.

Zabiegi z BOTOX’em, AZZALURE

Toksyna botulinowa pozwala zmniejszyć nadmierną aktywność mięśni mimicznych, hamuje przewodnictwo impulsów nerwowych, które prowokują napinanie mięśni. Brak impulsu powoduje rozluźnienie odpowiednich mięśni i w ten sposób hamuje powstawanie zmarszczek mimicznych.

 

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE I KOMPLIKACJE

Ogólnie, stosowanie preparatów zawierających toksynę botulinową nie powoduje komplikacji. W przypadku zabiegów dotyczących wybranych mięśni, mogą jednak wystąpić działania niepożądane, takie jak: zmęczenie, ogólnogrypopodobne poczucie bycia chorym, bóle w punkcie wkłucia.

Ponadto mogą wystąpić:

 • niepożądane otępienie sąsiadujących mięśni,
 • przejściowe opadanie powieki górnej (ptoza) lub brwi,
 • przejściowe zaburzenie widzenia (widzenie podwójne),
 • opuchlizna i zaczerwienienie tkanek,
 • reakcje alergiczne,
 • suchość w ustach,
 • nadmiernie osłabienie ostrzykiwanych mięśni.

Zakres i częstotliwość występowania efektów niepożądanych różnią się znacznie w zależności od dawki, miejsca iniekcji, typu preparatu. Niepożądane działanie toksyny botulinowej jest całkowicie odwracalne, nie pozostają żadne trwałe uszkodzenia.

PRZECIWSKAZANIA:

 • określone schorzenia nerwów mięśni,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • alergie na toksynę botulinową lub składniki stosowanego preparatu,
 • zapalenia w okolicy objętej zabiegiem,
 • przyjmowanie określonych leków,
 • ciąża lub karmienie piersią.

 

Efekt zabiegu i jego trwałość

Pierwsze efekty widoczne są po 2-10 dniach. Maksymalny efekt jest po dwóch tygodniach. Efekt utrzymuje się około trzech miesięcy. W przypadku bruksizmu, botulinę podajemy co 6-12 miesięcy. Czasami konieczne jest zastosowanie dodatkowych ostrzyknięć, ponieważ pierwotna dawka okazała się zbyt mała i efekt jest niezadowalający. Bardzo rzadko efekt może nie wystąpić.

 

WSKAZANIA PO ZABIEGU

W pierwszych godzinach nie należy się kłaść, nie powinno się masować skóry głowy i nagrzewać miejsc objętych zabiegiem. Przez kilka godzin unikać ekspozycji na słońce, wizyt w solarium, saunie. W ciągu co najmniej 24 godzin po zabiegu nie zaleca się alkoholu.

WordPress Data Table Plugin

Skorzystaj z atrakcyjnej oferty